ХНАТОБ YouTube


Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Спартак

3 ЛИПНЯ, 18:30

ПРЕМ'ЄРА!

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 год. 00 хв.

Спартак

4 ЛИПНЯ, 18:30

ПРЕМ'ЄРА!

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 год. 00 хв.

Спартак

10 ЛИПНЯ, 18:30

ПРЕМ'ЄРА!

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 год. 00 хв.

"Врятуйте культуру": відкритий лист голові Верховної Ради

Фото из открытых источников
Культура в Україні — на межі виживання. Необхідно, щоб держава негайно підтримала її.
 

KHARKIV Today организував круглий стіл онлайн "Карантин: вирок для культури чи нові можливості?". Його учасники — діячі культури і мистецтв, незалежні продюсери і організатори культурних заходів з Харкова, Києва, Вінниці, Запоріжжя та Львова говорили про стан культури в Україні в умовах епідемії коронавірусу.

Культура знаходиться на межі виживання — це єдина думка всіх учасників круглого столу. Театри і кінотеатри закриті, організація будь-яких заходів неможлива до тих пір, поки не будуть розроблені чіткі і зрозумілі правила, на яких умовах можна буде приймати в зали глядачів, розсаджувати оркестрантів, яка кількість артистів одночасно може виходити на сцену.

 

Детальніше...

Оперный театр приглашает на… свежий воздух

О том, как сегодня живет старейший музыкальный театр Украины в пору коронавирусной эпидемии и как планирует свою творческую жизнь в преддверии нового театрального сезона, «Времени» рассказал генеральный директор Харьковского национального академического театра оперы и балета, заслуженный деятель искусств Украины Олег Орищенко.

Трудная судьба «Спартака»
— Олег Владимирович, с какими проблемами ныне столкнулся театр и что предпринимается для достойного выхода из них? 
— Есть определенные сложности в проведении спектаклей и репетиций, но независимо от того, когда нам разрешат открыть двери для зрителей, мы разработали определенный алгоритм. 

 

Детальніше...

Карантинна творчість артистів «Схід Opera» привертає увагу суспільства і ЗМІ!

Карантинна творчість артистів «Схід Opera» привертає увагу суспільства і ЗМІ. Оригінальний відео-привіт за мотивами композиції Джузеппе Верді буквально «підірвав» мережу. Наші друзі-журналісти надихнулися на підготовку цікавих сюжетів про реалії життя зірок театру в умовах ізоляції. Робота над ними триває просто зараз, незабаром ви зможете побачити їх в нашій групі у Facebook.

А сьогодні пропонуємо вашій увазі позитивний ролик від «Факти» (ICTV). Дивимося, ставимо лайки і радіємо за театр:

 

Детальніше...

Такого ще не було! У «Схід-Опері» розпочалися репетиції вистави «Вишиваний. Король України»

Без відтворення пам’яті про нашу еліту в Україні немає майбутнього. Тому «День» був першопрохідцем у справі відкриття для багато в чому «дрімучого» суспільства дивовижної долі Вільгельма фон Габсбурга (Василя Вишиваного) — людини з Віденської імператорської родини, яка свідомо присвятила себе боротьбі за Українську державу й пожертвувала заради цього кар’єрою, комфортом, благополуччям, самим життям.

Книги Бібліотеки газети «День» «Корона...» і «День вдячності» містять чудові статті про життєвий шлях Василя Вишиваного (охочі можуть прочитати їх). У львівському п’ятизірковому готелі «BANKHOTEL»  відкрився місяць тому іменний номер Василя Вишиваного (див. «День» №22-23). А тепер — про образ Василя Вишиваного в оперному мистецтві.

 

Детальніше...

У ХНАТОБі відкриється виставка-трилогія

Захід відбудеться 30 вересня в рамках проєкту КультФермерства та з нагоди Всесвітнього дня продовольства - 2019.

Експозиція-трилогія об’єднає фотовиставку «Органічні рекорди України», що до 27 вересня працює у холі Міністерства аграрної політики та продовольства України; виставку соціальних екоплакатів «Органіка – це…» і фотовиставку «КультФермерства» за участі частини балетної трупи «СХІД OPERA», яка за визнанням організаторів, стала творчою душею усього задуму.

Офіційне відкриття заходу – об 11:00 30 вересня у великій залі ХНАТОБу ім. М.В. Лисенка.

Експозиція «Органічні рекорди України» у більш розширеному форматі також буде представлена на «Агропорт Схід Харків», який відбудеться в Харкові за підтримки ХОДА 10 – 12 жовтня та буде орієнтований на великих та середніх фермерів.

«Ми 6 років поспіль намагаємося робити культ з фермерства: креативними засобами дизайну, нетрадиційними форматами заходів, не властивими агроринку, - пояснює генеральний менеджер Agroport Ukraine Дмитро Титаренко. – Привертали увагу та експериментували на стику різних, навіть протилежних галузей, напрямків та локацій. І ось знайшли! Фермерство – це мистецтво. І саме за допомогою мистецтва це можна підкреслити та передати».

 

Детальніше...

Суперечка ліриків, коміків і трагіків досі актуальна

Прем’єра опери «Любові до трьох апельсинів» нашого земляка Сергія Прокоф’єва стала знаковою подією, і не лише на харківській сцені

Харківський національний академічний театр опери та балету ім.М.Лисенка («Схід Opera») традиційно завершує театральний сезон масштабним фестивалем. Його ідея — парад найяскравіших подій 143 сезону: за три тижні публіка має можливість побачити вистави, які представляють яскраву й різноманітну палітру оперних та балетних прем’єр, а також вистав минулих років, що обрали з рейтингу найкращих самі глядачі. Без сумніву, довгоочікувана прем’єра однієї з найжиттєрадісніших опер ХХ століття — «Любові до трьох апельсинів» нашого земляка Сергія Прокоф’єва стала знаковою подією, і не лише на харківській сцені.

 

Детальніше...

ПРИСУТСТВИЕ XУДОЖНИКА. К юбилею Надежды Швец.

 

img039Одна из основных задач художника в театре - одухотворить пространство, в котором происходит сценическое действо. Привнести в эту трехмерную среду возможность, для наиболее чуткого зрителя, ощутить сопричастность к неким «мирам иным», к другим измерениям, явно не указанным в общей канве сюжета и содержания спектакля, увидеть даже в самой простой истории: трагической, комической, драматичной, некие другие грани того «магического кристалла», в котором фокусируется и преломляется глубинная суть явлений и вещей, вроде бы незаметных на первый, поверхностный взгляд. Особенно это важно в театре музыкальном, чьи формы обусловлены рядом необходимых составляющих, к которым относится и музыка и либретто и присущая этому жанру традиционность - неизменность выразительных средств.
Если в театрах драматическом или, допустим, кукольном, постановочная группа имеет более широкий горизонт возможностей для интерпретации и воплощения своего творческого замысла, - то в театре оперном эти задачи усложняются самой спецификой сценического исполнения: верности необходимым темпам, ритмам, драматическим акцентам прописанным в партитуре и выявляющим конкретную задумку авторов произведения - композитора, либреттиста, хореографа. Но в этих, якобы четких, «прокрустовых» рамках, в этой обусловленности и таится для художника, связанного с музыкальным театром, своеобразный вызов -притягательная проверка на силу личностных качеств, профессионализм самой высокой пробы и, конечно - на мощь фантазии, воображения, на всестороннюю художественную эрудицию и вкус.

 

Детальніше...