ХНАТОБ YouTube

Спартак

Дата проведення буде оголошена після

зняття усіх карантинних обмежень

ПРЕМ'ЄРА!

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 год. 00 хв.

Спартак

Дата проведення буде оголошена після

зняття усіх карантинних обмежень

ПРЕМ'ЄРА!

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 год. 00 хв.

Спартак

Дата проведення буде оголошена після

зняття усіх карантинних обмежень

ПРЕМ'ЄРА!

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 год. 00 хв.

Пішов з життя народний артист України, професор Костянтин Григорович Шаша...

 

140419356 457958208572944 6348486047690675450 n19 січня на 93 році пішов з життя народний артист України, професор Костянтин Григорович Шаша, один з найшанованіших майстрів-вокалістів нашого міста, в минулому – соліст Харківського академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка. Бажання поєднати своє життя з музикою виникло у нього ще в дитинстві. Але початок війни обірвав чимало планів. Тим не менше, вже у жовтні 1943 р. 14-річний Костянтин вступає до Харківської середньої спеціальної школи-інтернату, потрапивши до першого набору учнів тільки-но створеної школи, однієї з чотирьох подібних в Україні. Навчатися йому пощастило у видатного скрипаля Адольфа Арнольдовича Лещинського, бачили у нього й непересічні вокальні дані. Через серйозні проблеми зі здоров’ям Костянтин Шаша змушений був залишити навчання, втім, педагоги були переконані, що на цьому він не зупиниться. І дійсно – 1957 року юнак вступає на вокальне відділення Харківської консерваторії. На початку 1960-х, студентом 5 курсу, Костянтин Шаша прийшов до Харківського академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка. Дебютував у партії Овлура в опері О. Бородіна «Князь Ігор». Загалом ним проспівано понад 25 партій тенорового репертуару, серед яких Ленський («Євгеній Онєгін») та Водемон («Іоланта) П. Чайковського, царевич Гвідон («Казка про Царя Салтана») та цар Берендей («Снігуронька) М. Римського-Корсакова, Альфред («Травіата» Дж. Верді), Альмавіва («Севільский цирульник» Дж. Россіні), Беппе-Арлекін («Паяци» Р. Леонкавалло), Пінкертон («Чіо-Чіо-сан» Дж. Пуччіні), Паоліно («Таємний шлюб» Д. Чімарози; а також Петро («Наталка Полтавка») та Андрій («Тарас Бульба») М. Лисенка та багато інших. Натхненний та енергійний, Костянтин Шаша і на своєму 75-річному ювілеї зміг проспівати на сцені театру партію Ленського з такою точністю, емоційністю та артистизмом, що зал буквально вибухнув оваціями. Пам’ять про нього – видатного музиканта, прекрасного педагога, який виховав цілу плеяду співаків – залишатиметься з нами…

 

Детальніше...

8 січня пішов з життя провідний бас «Схід OPERA» Володимир Гращенко...

v.grashenko8 січня пішов з життя провідний бас «Схід OPERA» Володимир Гращенко.
Після закінчення Білоруської державної консерваторії артист працював солістом Білоруської та Черкаської обласних філармоній, солістом Білоруської державної капели. У 1994 році Володимир Гращенко розпочав свій творчий шлях на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка. 26 років він радував харків’ян і гостей міста своїм знаменитим басом. У складі трупи театру брав участь в гастрольних турах по Іспанії і Франції.
Глядачам він запам’ятався за партіями Тараса Бульби («Тарас Бульба» М. Лисенка), Івана Карася («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Базиліо («Севільський цирульник» Дж. Россіні), Кончака («Князь Ігор» А. Бородіна), Рамфіса («Аїда» Дж. Верді), Князя Греміна («Євгеній Онєгін» П. Чайковського), Короля Рене («Іоланта» П. Чайковського) та ін.
Співчуваємо рідним, близьким та поціновувачам таланту артиста.
Безмежна шана і світла пам’ять...
Колектив «Схід OPERA».

 

Детальніше...

Національна спілка театральних діячів України в онлайн-трансляції оголосила імена цьогорічних лауреатів своїх почесних нагород!

IMG 20201225 171934Національна спілка театральних діячів України в онлайн-трансляції оголосила імена цьогорічних лауреатів своїх почесних нагород. І у нас «під завісу» року з’явився ще один приємний привід привітати головного балетмейстера Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка / Схід OPERA, народну артистку України Світлану Коливанову – їй була присуджена премія «Наш родовід», яку зазвичай отримують найавторитетніші майстри мистецтв нашої країни. Ми пишаємося Вами, Світлано Іванівно!

 

Детальніше...

У номінації «Твори театрального мистецтва військової тематики» була відзначена опера Петра Чайковського «Мазепа»!

Пропонуємо вашій увазі сюжет про нагородження лауреатів премії імені Богдана Хмельницького. Нагадуємо, що цього року до списку лауреатів потрапив колектив постановників і виконавців Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка/ «Схід OPERA». У номінації «Твори театрального мистецтва військової тематики» була відзначена опера Петра Чайковського «Мазепа». 

 

 

Детальніше...

опера Петра Чайковського «Мазепа» була визнана переможцем!

978b2826 3d0d 4449 8266 c0b6e7c450ddCьогодні в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України заступник Міністра оборони України Ігор Старобінський нагородив лауреатів премії імені Богдана Хмельницького. Щороку, починаючи з 2009-го, з нагоди Дня Збройних сил України, ця премія присуджується діячам мистецтва, літераторам, публіцистам і журналістам, які підіймають в свої творах престиж ЗСУ, пропагують військову службу та формують у військовослужбовців і молоді національну самосвідомість, гідність, духовність і культуру, патріотизм, вірність військовим традиціям українського народу. Цього року до списку лауреатів потрапив колектив постановників і виконавців Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка/ «Схід OPERA». У номінації «Твори театрального мистецтва військової тематики» переможцем була визнана опера Петра Чайковського «Мазепа».

Детальніше...

Перший заступник генерального директора «Схід OPERA» Ігор Тулузов дав інтерв’ю Ользі Сімсон – ведучій проекту «Креативно про…»!

Перший заступник генерального директора «Схід OPERA» Ігор Тулузов дав інтерв’ю Ользі Сімсон – ведучій проекту «Креативно про…». Говорили про специфіку креативного бізнесу, досвід роботи в умовах адаптивного карантину, цікаві театральні проекти та ін. Трохи про особисте, трохи про бренд «Схід OPERA»… Надаємо посилання, приємного перегляду!

 

Детальніше...

Вітаємо заслуженого діяча мистецтв України головного режисера «Схід OPERA» Армена Калояна з присудженням йому премії імені О. С. Масельського!

212A5571 previewСфера культури сьогодні потребує особливої уваги та підтримки. Нам приємно, коли творчі заслуги робітників театру відзначаються на рівні Харківської обласної ради. Вітаємо заслуженого діяча мистецтв України головного режисера «Схід OPERA» Армена Калояна з присудженням йому премії імені О. С. Масельського! Щорічна премія була заснована Харківською обласною радою та облдержадміністрацією. Мета нагороди – відзначення та заохочення визначних діячів Харківщини в галузях культури і мистецтва, фізичної культури і спорту, молодіжної політики. Адміністрація театру.

 

Детальніше...

Звання «Заслужений діяч мистецтв України» присвоєне головному диригенту Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка / Схід OPERA Дмитру Морозову!

124557177 3657619430927065 5460060246948217051 n

І ще одна прекрасна святкова новина! Згідно з Указом № 491/2020 Президента України «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» присвоєне головному диригенту Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка / Схід OPERA Дмитру Морозову. Всі ми знаємо маестро як неординарного інтерпретатора оперних шедеврів різних епох, автора концепцій творів, що увійшли у золотий фонд українського музично-театрального мистецтва і були відзначені серед найцікавіших мистецьких подій країни. Тож, наснаги Вам, Дмитре Петровичу, плідної роботи й щирих оплесків від вдячних глядачів! Вітаємо!

 

Детальніше...

В Харківській філармонії з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначили кращих представників області у цій сфері!

124026633 2425614601077659 6774831372455766843 nВ Харківській філармонії з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначили кращих представників області у цій сфері. Надзвичайно приємно, що серед них – шестеро співробітників Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка / Схід OPERA. Ще під час святкування 95-річчя колективу перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв привітав наших колег з присудженням почесних звань. А в філармонії в урочистій обстановці заступником голови харківської обласної державної адміністрації Євгенієм Грицьковим відзнаки були їм вручені. Орденом княгині Ольги І ступеню нагороджена головний балетмейстер театру, народна артистка України Світлана Коливанова, яка стала таким чином повним кавалером цього ордену. Почесний знак «Заслужений діяч мистецтв України» отримав головний режисер колективу Армен Калоян, знаки «Заслужених артистів України» – солісти-вокалісти Алла Мишакова та Володимир Козлов, а також соліст балету Денис Панченко та артист оркестру Олександр Маліченко. З радістю вітаємо вас, друзі!

 

Детальніше...

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва!

ASH 9248Шановні працівники культури та майстри народного мистецтва, від імені адміністрації Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка / «Схід OPERA» вітаємо вас з великим професійним святом! Ви - ті, хто робить нашу націю унікальною, хто розвиває країну, хто зберігає і примножує найкращі її здобутки. Ви - воїни правди та краси. Дякуємо та бажаємо сил та натхнення у вашій нелегкій щоденній праці та творчості!

 

Детальніше...