19 10 19 aida 2 ukr

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

19 ЖОВТНЯ, 18:30 Продолжительность 3 год. 25 хв.

Аїда

Джузеппе Верді, опера

 

Аїда  Паола Ді Грегоріо (Італія)
Радамес Фабіо Андреотті (Італія)
Амнеріс Вероніка Коваль, лауреат міжнародних конкурсів
Амонасро Дмитро Маклюк, заслужений артист України
Цар Єгипту Юрій Кудрявцев
Рамфіс Володимир Гращенко
Жриця Наталія Матвєєва, лауреат міжнародного конкурсу
Гонець Ігор Бондаренко
диригент Ауреліо Канонічі (Італія)

 

 

 

SHA 3560SHA 0160SHA 3590

Композитор Джузеппе Верді
Лібрето Антоніо Гісланцоні
Прем'єра у ХНАТОБ березень 1984 року
Мова виконання італійська

«Кохана Аїдо, сонячне сяйво, долини Нилу квітка чарівна!» – співає у своїй арії, що відкриває оперу, закоханий Радамес. Неможливо не закохатися й у саму оперу: прекрасне, екзотичне творіння великого італійського композитора, сюжет якого, згідно з думкою одного з авторів лібрето – французького єгиптолога О. Марієтта, заснований на реальних історичних подіях. Трагічній історії кохання та смерті єгипетського полководця та полоненої ефіопської принцеси, яку втілив у музиці великий Верді, вже майже півтора століття. Однак актуальності його твір не втрачає й досі. Героям Верді неможливо не співчувати: діти різних народів, які перебувають в стані війни, Аїда і Радамес були приречені на загибель. Вони шляхетні та хоробрі, страждають через неможливість вибору між любов'ю й обов’язком перед Батьківщиною. На шляху їх щастя – суперниця Аїди, горда дочка фараона Амнеріс, яка безнадійно кохає Радамеса, і батько головної героїні, переможений ефіопський цар Амонасро, котрий змушує Радамеса стати зрадником. Але, крім безсумнівно захоплюючої драматичної складової, провідну роль в творі грає Музика. Різноманітні сольні виходи героїв, медитативні ліричні й пристрасні драматичні ансамблі, розкішні хори – у всьому відчувається досконалість. Артисти можуть в цьому творі показати всю свою майстерність: партії «Аїди» великий Верді створював для співаків-акторів найвищого класу.

SHA 3653SHA 3623SHA 3598

Зміст опери

Дія 1

Картина перша. Вхід до палацу фараона. Одержано звістку про повстання ефіопського царя Амонасро. Радамес мріє стати полководцем, перемогти ефіопів і, як нагороду, одержати волюдля улюбленої Аїди, рабині фараона.

Картина друга. Зала палацу. Фараон урочисто повідомляє, що військо єгиптян поведе Радамес.

Картина третя. Дізнавшись, що Радамес виступить проти її батька, Аїда благає богів позбавити її життя.

Картина четверта. Храм. Радамес одержує священну зброю полководця.

 

Дія 2

Картина перша. Покої Амнеріс. Дочка фараона здогадується про взаємне кохання Аїди та Радамеса.

Картина друга. Площа у Фівах. Переможне повернення Радамеса. Серед полонених - ніким не впізнаний Амонасро. Фараон звільняє ефіопів, але Аїда та Амонасро залишаються заложниками. Як нагороду за перемогу, Радамес одержує руку Амнеріс - дочки фараона.

 

Дія 3

Храм Ізіди на березі Ніла. Аїда чекає на Радамеса. Амонасро просить її, аби вона дізналась у Радамеса, яким шляхом підуть єгипетські воїни, і підслуховує цю розмову. Радамес розуміє, що ненароком став зрадником...

 

Дія 4

Картина перша. Судилище. Амнеріс обіцяє Радамесу, що врятує йому життя, якщо він відмовиться від Аїди. Радамес невблаганний. Жерці присуджують його на смерть у підземеллі.

Картина друга. Склеп. Радамес бачить Аїду. Вона вирішила загинути разом з коханим. Над важкою плитою, яка закрила вхід до склепу, голосить невтішна Амнеріс.

SHA 3587