24 10 19 DonQuijote ukrzabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

24 ЖОВТНЯ, 18:30 Продолжительность2 год. 15 хв.

 

Дон Кіхот

Людвиг Мінкус, балет

Кітрі Антоніна Радієвська, заслужена артистка України 
Базиль Дмитро Васильєв
Вулична Світлана Калашникова
Повелителька Ольга Шарікова
Тореро, Еспанда Володимир Василенко
Подруги

Катерина Андренко, Ірина Проценко

диригент Дмитро Морозов, головний диригент ХНАТОБ, лауреат міжнародних конкурсів

  

 

 

Композитор Людвіг Мінкус
Лібрето

М. Петіпа за романом М. де Сервантеса 

Хореографія О. Горського та М. Петіпа
Хореограф-постановник Ашот Асатурян, заслужений діяч мистецтв України
Художник-постановник Олександра Каждан
У балеті «Дон Кіхот» на музику Людвіга Мінкуса не варто шукати філософську глибину видатного роману Сервантеса про лицаря сумної вдачі. Його історія лише привід для яскравого танцювального видовища, де головними героями стають молоді закохані Кітрі та Базиль. Балет захоплює з першої сцени й стрімко проноситься до фіналу з його віртуозним дуетним танцем і тридцятьма двома фуете.

Шляхетний лицар стає званим гостем на весіллі молодих закоханих, адже саме завдяки його старанням вони змогли побратися. Кітрі та Базиль кохають один одного, однак через бажання батька молодої одружити її із заможним вельможею, вони вдаються до хитрощів і розігрують сцену з нібито самогубством парубка. Розчулений батько Кітрі, під впливом умовлянь Дон Кіхота, погоджується їх благословити. Але «вмираючий» Базиль раптово зцілюється, і всі святкують весілля щасливої пари.

Поряд із ліричною лінією, в балеті розкривається з комічного боку образ Дон Кіхота, який «рятує» свого зброєносця Санчо Пансу від дівчат, змагається із вітряними млинами тощо. Безліч його несамовитих вчинків, блазнівські витівки та взагалі комічна поведінка наповнюють цей балет долею доброго гумору. Хореографічна основа балету – це, передусім, характерні танці, дивертисменти – кожен з яких реалізований яскраво та колоритно, аби передати загальний дух іспанських танців, про які Сервантес писав: «Здається, вирує сама Радість та стрибає сама Веселість».

Ініціатор створення балету «Дон Кіхот» на музику Л. Мінкуса та автор його лібрето – видатний хореограф М. Петіпа – синтезував в ньому все найефектніше та найяскравіше, що було в класичному балеті того часу. Пізніше його естафету підхопили інші хореографи та виконавці, забезпечивши справжній тріумф віртуозного танцю та переможний шлях «Дон Кіхота» кращими балетними сценами світу.

 

Зміст балету

Пролог.

Дон Кіхот, який начитався лицарських романів, вирішує піти у похід на боротьбу з несправедливістю. Його супроводжує вірний зброєносець Санчо Панса. Перед Дон Кіхотом виникає образ прекрасної Дульцінеї, який надихає його на лицарські звитяги.

 

Дія І.

В Барселоні, на площі біля трактиру Лоренцо, веселиться народ. Тут і завзята Кітрі, донька хазяїна трактиру, і закоханий в неї цирульник Базіль. Лоренцо не до вподоби бідний наречений, його більш приваблює багатий дворянин Гамаш, який теж закоханий в його дочку.
Натовп вітає вуличну танцівницю й тореадора Еспаду. Загальне здивування викликає поява Дон Кіхота. Мандруючого лицаря запрошують до столу. Дівчата сміються над товстуном Санчо. Дон Кіхот вражений красою Кітрі. Чи це не вона в образі прекрасної Дульцінеї з’являється йому в мріях? Обравши слушну мить, Кітрі та Базіль тікають від Лоренцо і Гамаша.

 

Дія ІІ.

Циганський табір. Тут з’являється Дон Кіхот. Цигани розважають гостей. Дон Кіхоту всюди ввижається небезпека. Він йде на бій з вітряком і, збитий його крилами, падає непритомним.
У сні Дон Кіхот потрапляє в царство дріад, серед яких бачить Кітрі в образі Дульцінеї. Але раптом видіння зникають. Крізь галявину проходить весільний кортеж. Лоренцо запрошує Дон Кіхота на весілля.
В трактирі веселиться молодь. Тут Лоренцо наздоганяє закоханих Кітрі та Базіля і сповіщає: чоловіком Кітрі повинен бути Гамаш. Базіль розігрує сцену самогубства: Кітрі благає Дон Кіхота умовити батька виконати «передсмертне» прохання коханого – благословити їх любов. Як тільки Лоренцо виконує прохання дочки, Базіль «оживає».

 

Дія ІІІ.

Весілля у розпалі. На почесному місці серед гостей – Дон Кіхот. Він вітає щасливих Кітрі й Базіля та відправляється на пошуки нових пригод.