28 01 18 Barbiere di Siviglia ukr

zabronyuvaty bilet
logo internet biletKarabas prodazha biletov logo111
28 СІЧНЯ, 18:30 Продолжительность 2 год. 45 хв.

 Севільський цирульник

Джоаккіно Россіні, опера

Фігаро Євгеній Лисицький, лауреат міжнародних конкурсів
Розіна Запрошена артистка
Альмавіва Олексій Срібницький, заслужений артист України
Бартоло Сергій Замицький, лауреат міжнародних конкурсів
Базіліо Володимир Гращенко
Фіорелло, Офіцер Анатолій Косінов
Берта Олена Скворцова, заслужена артистка України
Амброджіо Ігор Корнатовський
диригент Дмитро Морозов, головний диригент ХНАТОБ, лауреат міжнародних конкурсів

 

 

DSC 0020DSC 0037DSC 0042

Композитор Джоаккіно Россіні
Лібрето Чезаре Стербіні
Прем'єра в ХНАТОБ червень 1976 року
Мова виконання російська

Коли слухаєш музику цієї опери, відразу згадуєш вірші Пушкіна, який згадував про чарівні мелодії Россіні та називав його Орфеєм, улюбленцем Європи. У музичній партитурі «Севільського цирульника» поєдналися дотепна інтрига комедій характерів автора п'єси П. Бомарше, віртуозність італійської опери буффа, які вимагають від виконавців досконалої майстерності і віртуозного співу.

SHA 9607DSC 0057SHA 9551

Зміст опери

В передранковій тиші лунає серенада. Це граф Альмавіва співає про своє кохання до Розіни. Дівчина відповідає йому взаємністю, але знаходиться під постійним наглядом опікуна, доктора Бартоло, який сам має намір одружитися із вродливою вихованкою. На допомогу закоханому графу приходить кмітливий і винахідливий цирульник Фігаро.
В той час, коли дон Бартоло разом з вчителем музики доном Базіліо розробляє план боротьби з суперником, Фігаро і Альмавіва готують свої хитрощі.
До доктора вривається солдат напідпитку і вимагає місце постою. Це переодягнений граф Альмавіва. 
Передбачливий доктор підозрює підступ. Зчиняється бійка, на яку прибігли солдати і офіцер. Граф вимушений назвати офіцеру справжнє ім’я.
Скориставшись метушнею, граф і Фігаро тим часом зникають.
Перша невдача не зупиняє закоханих.  Фігаро вигадує нову пастку.
Тепер граф буде нібито учнем дона Базіліо, «захворівшого» на скарлатину. На цей раз графу Альмавіві вдається надурити Бартоло, не дивлячись на несподівану появу дона Базіліо. Розіна та Альмавіва домовляються про втечу. Але цього разу дон Бартоло дізнався про плани закоханих. Він проганяє Фігаро і його приятеля-музиканта.
Залишившись наодинці із Розіною, Бартоло запевнює, що Ліндор хоче лише передати її в руки графа Альмавіви. Обурена Розіна вирішує помститися Ліндору і погоджується на свій шлюб з доктором.
Поки Бартоло бігає за охоронцями, в дім потрапляють граф і Фігаро.
Граф відкриває своє справжнє ім’я Розіні.
З’являється Базіліо і нотаріус, яких Бартоло запросив для оформлення свого шлюбу. Фігаро запевнює, що нотаріус прийшов для того, щоб побрати Альмавіву з Розіною. Нарешті з’являється Бартоло з охоронцями. Але пізно. Йому залишається тільки поздоровити молодих.

 

DSC 0025